Zdroj: TV Nova
Humbuk

Michal David letos dostane státní vyznamenání: Kdo z hvězd je pro a kdo je proti? VIDEO

21. 10. 2018

Michal David dostane státní vyznamenání. Kolem jejich udělování se tak opět strhl pěkný humbuk. Za prezidentování Miloše Zemana se to už stalo koloritem. Právě jeho výběr kandidátů na ocenění ze světa šoubyznysu, budí pravidelně velké emoce.

Tohle je jen krátký výčet písniček krále diskoték Michala Davida. Na hudební scéně vládne už téměř 40 let. Teď se mu za to dostane uznání z místa nejvyššího. Nejvyšší pocta tedy státní vyznamenání už několik let pravidelně budí velké emoce kvůli prezidentovu výběru oceněných. A stejný povyk se strhl i letos právě kvůli Michalu Davidovi.

"Já myslím že to je v pořádku, Michala Davida všichni znají v celém Československu. Je to národní umělec, všichni ho znají, jeho melodie, písničky. Když můžou vyznamenání dostat jedinci které nikdo nezná, proč by to nemohl dostat on," myslí si režisér Zdeněk Troška, který už od prezidenta Miloše Zemana vyznamenán byl.

Opačný názor ale zastává například zpěvák Dalibor Janda. "Nechci říkat jestli to někdo má dostat nebo ne, všeobecně si myslím že by to zpěváci a herci nemuseli dostávat, ocenění jsou prostě lidi - to jsou ty medaile," myslí si.

Celou reportáž o udíleni státních vyznamenání českých celebritám můžete zhlédnout ve videu výše.

 

Autor: mk

Diskuze