London fashion week očima blogerek - 1
Zdroj: oficiální zdroj
Záviděníhodný zážitek

MEZINÁRODNÍ ÚSPĚCH: Krásky z Čech byly pozvané na prestižní módní událost! Tomuhle se říká splněný sen

Dvě krásky - každá je jiná, ale přece jen je něco spojuje - česká národnost a vášeň pro módu, kterou reflektují na svých pracovních úspěších.

24 fotek
Modelka a blogerka Míša Štoudková (31) a youtuberka Nicole Ehrenbergerová (20) dostaly díky tuzemské popularitě možnost podívat se do světa a zažít opravdovou atmosféru proslulého London Fashion Weeku. London Fashion Week je jednou z největších módních akcí na světe. Značka vlasové kosmetiky Toni&Guy, která razí moto „buď IN od hlavy až k patě“.

První den po příletu do Londýna čekaly na holky přípravy - úšesat, nalíčit, obléct. Zkrátka být jak ze škatulky bylo naprostou nezbytností! Jak se ale všechno potřebné podařilo Míše sbalit, když s sebou neměla žádný obrovský kufr? „Původně jsem myslela, že to bude hračka. Chtěla jsem mít vše vymyšlené dopředu a nebrat žádné zbytečnosti. Ale znáte to, divili byste se, co všechno nacpu do jednoho příručního zavazadla.“

Když se jim podařilo vypravit, čekal je první den na módní události. Jedna přehlídka střídala druhou a netrvalo dlouho a druhý den se k Míše připojila Nicole, která kvůli pracovním povinnostem v Čechách dříve přiletět nemohla. Druhý den byl ale naštěstí pro Nicole důležitější, co se programu Fashion Weeku týkalo. Kromě dalích přehlídek byly blogerky přítomny i u slavnostního vyhlášení cen Intenational Fashion Showcase, což je festival začínajících návrhářů, který pořádá každý rok British Fashion Council.

Akce je koordinována ve spolupráci s londýnskými velvyslanectvími a kulturními instituty jednotlivých zemí. Soutěžili zde také mladí návrháři z Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. A byl to úspěch! Kateřina Plamitzerová byla nominována na cenu za nejlepšího designéra a celkově se Česká republika umístila třetí. „Na tuto akci jsem se velmi těšila, už protože se s UMPRUMáky dobře znám a pomáhala jsem jim s komunikací na jejich sociálních sítích. Držela jsem jim palce a jejich úspěch mě velmi potěšil. Večer jsme to samozřejmě zašli všichni oslavit,“ gratuluje k výsledkům Nicole, která jako jediná zůstala na akci až do posledního čtvrtého dne.
 

Autor: bin

Diskuze