Maddy Ritchieová - 20
Zdroj: facebook
Jedna z mála

Měla problémy s dýcháním, a tak šla k lékaři. Ten jí dával 3 měsíce života, ale pak přišel ještě větší šok!

Maddy Ritchieová (19) začala mít před dvěma lety velké problémy s dýcháním a nedokázala skoro ani vyjít schody. Do toho neudržela moč a byla neustále unavená. Po nějaké době tedy navštívila lékaře, který jí však sdělil šokující zprávu.

9 fotek
Dívka se dozvěděla, že má rabdomyosarkom, což je velmi vzácný druh rakoviny. Nemoc se vyskytuje především u dětí a postihuje kosterní svalovinu. Nádor měla v pánevní oblasti a byl osm centimetrů velký. Jelikož byla rakovina ve čtvrtém stádiu, lékaři dívce dávali pouze tři měsíce života a 4procentní šanci, že bude žít déle.

Jenže pak se stalo něco neuvěřitelného. Maddy začala ihned chodit na chemoterapii, protože nádor nešel operovat, a odmítala se jen tak vzdát! Po deseti týdnech se jí zmenšil nádor o polovinu a nemoc začala ustupovat. Lékaři byli naprosto v šoku – dosud se totiž nesetkali s tím, že by někdo s touto rakovinou tak rychle zareagoval na léčbu.

Dalších deset měsíců ale musela Maddy chodit na radioterapie, které byly neskutečně bolestivé, a tak musela být neustále na morfinu, aby se s bolestí nějak vypořádala. Nyní je to už půl roku, co jí rakovina úplně zmizela a vyléčila se. Sama nemůže uvěřit tomu, že přežila a podařilo se jí nemoc porazit. Bohužel málokdo má takové štěstí jako ona. I když je zde samozřejmě poměrně velká možnost, že se jí nemoc vrátí.

Autor: niž

Diskuze