Po porodu bude šlapat jako hodinky! Jaké tradice musí Meghan Markle dodržet?

Meghan (37) a Harry (34) své miminko přivedou na svět v dubnu. Na sedmého následovníka trůnu se netrpělivě těší celá rodina společně s celým královstvím. Jak je známo, Meghan nepochází z urozené rodiny a její manželství s Harrym přináší velké změny v jejím dosavadním životě. Nejen, že musí vystupovat tak, jak je v královské rodině zvykem, ale musí se i přizpůsobit v tom, kdy a komu bude podávat informace o svém dítěti. Poruší tak Meghan nějaké zásady, které jsou v této rodině samozřejmostí?

5 fotek
Prvním členem rodiny, kdo se dozví o narození potomka, musí být královna!
Než se celý svět dozví o narození následovníka trůnu, musí se podat zpráva nejprve královně Alžbětě (92). Babička Harryho má přednost i před princem Charlesem, jeho otcem. Rodina musí myslet i na odposlouchávání telefonů. Když princ William (36) sděloval své babičce příchod na svět svého syna George (5), musel telefonovat ze zašifrovaného mobilu, aby tak předešel případným problémům.

Mezi další důležitý požadavek v královské rodině patří mlčenlivost porodních odborníků!
V rodině platí, že lékařský tým společně s porodními asistentkami dodržují mlčenlivost už tři měsíce před porodem. Musí být po celou dobu "při ruce", kdyby se cokoliv s těhotnou Meghan dělo. Vévodkyně Kate (37) při všech třech porodech u sebe měla dvacetičlenný tým, který jí byl nápomocen. U porodníků kromě uchování tajemství platí tříměsíční abstinence veškerého alkoholu.

Žádné zmínky veřejnosti o narození dítěte bez rozhlasu!
Informace se mezi lidi může dostat pouze přes Tonyho Appletona (83), který v červeno-žluto-černé uniformě pomocí rozhlasu šťastnou zprávu vyhlásí. Tradice pochází ze středověku a dodržuje se dodnes. V minulosti byl tento způsob založen pro neschopnost lidí číst a psát. Tony oznamoval i předešlé následovníky. Pro veřejnost je vždy připravena i tabule s mírami miminka, kterou si lidé mohou prohlédnout před palácem, kde celá rodina bydlí.

Po celá léta se v královské rodině rodí v ložnici!
Je známo, že v království se děti rodí doma. I přes dlouholetou tradici se jako první princezna Diana rozhodla tradici porušit a porodit v nemocnici. Její snacha Kate ji tak následovala. Meghan a Harry dosud nemají vybranou porodnici, avšak doma rodit nehodlá.

U narození potomka nemá otec co dělat!
Pokud si Meghan někdy v minulosti vysnila svého partnera u porodu, bude jí vyhoveno. V rodině byl od dávných časů porod považován pouze za ženskou záležitost a muž u něj neměl co dělat. Princ Charles byl první, kdo se tomuto "zvyku" postavil čelem a byl u narození obou svých synů a podporou tak princezně Dianě.

Vévodkyně se jen pár hodin po porodu musí s dítětem pochlubit veřejnosti!
Další z tradic, kterou "zavedla" princezna Diana díky tomu, že rodila jako první v porodnici je to, že maminka musí téměř okamžitě po porodu své dítě společně s manželem ukázat veřejnosti. Představení potomka se musí ihned zdokumentovat, fotografové si tedy "smlsnou".

Další zvyk se nazývá hold královské rodině!
Na oslavu narození královského člena se dodržuje mnoho tradic. Mezi jednu z nich patří 62 výstřelů z děla. Tato tradice se dodržuje i u Alžbětiných narozenin, které oslaví letos v dubnu již po 93.

Je zakázáno zjistit pohlaví dítěte dřív, než se narodí!
Dnešní doba umožňuje zjistit, zda čekáte holku nebo kluka. Ne však pokud jste z královské rodiny nebo jste se do ní přivdaly. Meghan a Harry jsou stále v očekávání a budou překvapeni. Ani Kate nebyla výjimkou a na pohlaví miminka si musela u všech třech dětí počkat.

Šaty, ve kterých bude dítě pokřtěno se po dlouhá léta dědí!
V roce 1841 začala "štafeta" s šaty, ve kterých se královské děti křtí. Princ William tyto šaty oblékl v roce 2008 jako poslední. Je samozřejmostí, že se oděv nevyhodil, ale uchoval v královském archivu. Pro zachování tradice se okamžitě ušili nové, připomínajíc ty staré.

Mateřská dovolená je samozřejmostí!
V Anglii se dodržuje šest měsíců pro "normální" matky, i ty královské. Vykonávat roli princezny, vévodkyně nebo královny je svým způsobem velmi vyčerpávající. Neustále jsou všichni pod dohledem všech pozorovatelů a věnují se královským zvykům. Je potřeba si také odpočinout a po porodu je to samozřejmostí.

Fotografie celé rodiny s čerstvě narozeným následovníkem!
Neustále se spekuluje o tom, zda je nutné nějaký oficiální portrét miminka. V novinách se často objevil snímek šťastné královské rodiny. Nutné to však není, avšak každý spokojený rodič se jistě se svým potomkem hrdě vyfotí. To ostatně i lidé, kteří nepochází z urozené rodiny.

Křestní jméno z rodinnou historií!
Nutností je, aby narozené miminko dostalo jméno, které souvisí s minulostí v královské rodině. Ani teď a ani nikdy před tím nebylo královskému páru umožněno vybrat jméno, které by nepřipomínalo součást rodu. Kate a William pojmenovali své děti také po předcích. George dostal jméno po svém pra-pradědečkovi, Louise po strýci Philipa a Charlotte po dědečkovi Charlesovi.

Tajemství krásy Meghan Markle: Na jakou kosmetiku nedá dopustit?
Znáte celý příběh lásky Meghan a Harryho? Seznámení přes kamarádku, tajné schůzky i nečekané zásnuby

Autor: ad

Diskuze