Matka s dítětem
Zdroj: Profimedia
Nemohla dál

Matka vzala žiletku a novorozence ( †13 dní) a šla na místní koupaliště. Tam udělala neskutečnou zrůdnost!

15. 4. 2018

Naprosto ohavný plán se zrodil v hlavě novopečené matce z Nejdku na Karlovarsku. Vzala žiletku, třináctidenní miminko a šla na místní staré koupaliště. Tam se odhodlala k neskutečně nelidskému činu?

Mladá a zoufalá matka ze západních Čech měla takové problémy, že jediným únikem pro ni byla smrt. V červnu roku 1969 novinami otřásl případ, kdy dvaadvacetiletá žena vzala svou ani ne dvoutýdenní dceru na koupaliště s úmyslem ukončit život svůj i svého čerstvě narozeného dítěte.

„Žena odešla na staré koupaliště, kde nejprve utopila svou malou dcerku, ani ne čtrnáctidenní miminko, a pak sama utonula. Před odchodem z domova požila množství prášků a vzala si s sebou i ostrou holicí čepelku, kterou si na břehu koupaliště předem podřezala zápěstí na obou rukou...,“ psalo se tehdy podle deníku Aha! v novinách.

Krutá vražda a sebevražda otřásla tehdejší společností a vyšetřovatelé dodnes neobjevili žádné stopy, které by vysvětlily, proč něco tak odporného a zoufalého udělala. Spekulovalo se ale o tom, že za jejími problémy stála u novopečených matek tolik známá laktační psychóza.

Autor: bin

Diskuze