Žena sledovala synův účet
Zdroj: Profimedia
Žádný svatoušek

Matka si četla synovu (14) konverzaci na Instagramu: Z nechutností, které tam viděla, byla v šoku!

12. 7. 2018

Matka se obrátila pro radu na webovou stránku Mumset, kde si rodiče navzájem pomáhají řešit problémy s dětmi. Je totiž bezradná a neví, co má dělat se svým synem. přichytila ho totiž v nelichotivé situaci. Ví, že ho musí potrestat, ale zároveň nechce, aby mu jeden prohřešek pokazil dobré jméno ve škole.

Pravidelně preventivně kontrolovala instagramový účet svého čtrnáctiletého syna a až donedávna na něm nic podezřelého nenašla. Před pár dny se však stala svědkem nechutného incidentu.

Matka zjistila, že její synek psal své kamarádce, aby mu poslala fotky, na kterých je nahá. "Nevěděl, že sleduji tu konverzaci. Překvapilo mě i to, že zprávy posílal v jedenáct v noci. Vždyť má zakázáno brát si mobil do pokoje před spaním," svěřila se překvapená matka.

Popsala, že její syn na dívku přímo tlačil, aby mu fotky poslala, i když nechtěla. "Z rozhovoru jsem vydedukovala, že je to jeho přítelkyně. Citově ji vydíral a opakoval, že pokud ho miluje, tak mu ty fotky pošle," pokračuje uživatelka. Asi po hodinovém dohadování mu nakonec jednu fotku poslala.

To už matka nevydržela a vběhla do synova pokoje, vytrhla mu mobil z rukou, vymazala fotografii a řekla mu, že si s ním později o všem musí promluvit. "Nikdy jsem si nemyslela, že moje dítě bude schopno dělat někomu něco takového. Jsem bezradná. Jak ho potrestat, aby se poučil a nikdy to nezopakoval?" prosí o radu ostatní uživatele.

Mnozí uživatelé trvají na tom, aby kontaktovala policii. Jiní však nechápou, proč konverzaci sledovala tak dlouho, a nechala ji dospět až k poslání fotky. Někteří zase radí, ať si matka se synem doma vše vyříká, dá mu nějaký domácí trest a vyhledá dívku, které vysvětlí, aby podobnému nátlaku nikdy nepodléhala.

Autor: mk

Diskuze