Školní lavice
Zdroj: Profimedia
Musela zakročit

Matka se naštvala, že dcera musí denně dělat domácí úkoly! Učitelce napsala dopis, který vzbuzuje soucit

Dokážete si ještě vzpomenout na základní školu? Mnoho z nás si vybaví kreslení nebo pobíhání před školou. To ale není případ této dívky. Ta si bude pamatovat tak maximálně dřinu, a to pořádně vytočilo její matku.

Bunmi Ladian je milující matka, která má milou a poctivou dceru Mayu. Ta nepatří k dětem, co by se flákaly, ale přistupujek e studiu zodpovědně. Bohužel chodí do školy, kde je na děti vyvíjen obrovský tlak. Ve škole jsou skoro až do večera, a pak je učitelka posílá domů se spoustou domácích úkolů. Maya nechce dělat problémy, a tak poctivě práce plní, ale už z toho začíná mít v deseti letech deprese, a to pořádně naštvalo její matku a rozhodla se učitelce napsat dopis!

Tady je překlad dopisu, který zveřejnila na sociální síti: „Dobrý den paní učitelko, Maya dostala v tomto roce extrémní množství domácích úkolů. Je vystresovaná a začíná mít psychické potíže. Budí se ve čtyři hodiny ráno se strachem, aby stihla udělat všechny úkoly. Sice si školu užívá, ale s jejím terapeutem jsme zjistili, že je přepracovaná. Vrací se ze školy v půl páté odpoledne a pak hned začíná psát úkoly, které trvají dvě až tři hodiny. Měla by trávit aspoň nějaký čas s rodinou a neupadat kvůli škole do depresí. Děkuju za pochopení,“ napsala učitelce.

Bunmi byla rozčílená natolik, že celý dopis uveřejnila na Facebooku s vysvětlením, proč ho napsala. Dopis se stal okamžitě virálním, protože s ním souhlasí už 62 tisíc lidí! Také zastávají názor, že je na dnešní školáky vyvíjen moc velký tlak a místo veselých studentů z nich učitelé dělají nešťastné workoholiky. Snad to bude pro učitelku dostatečné ponaučení a domácí úkoly razantně omezí.
 

Autor: Beat

Diskuze