Bert a John Jacobs - 1
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
Optimismem k bohatství

Matka pokládala synům každý den stejnou otázku! Díky tomu jsou z nich dnes miliardáři

Bratři John a Bert Jacobsovi vybudovali z ničeho miliardové bohatství. Vděčí za to svojí matce a tragédii, která se málem stala.

6 fotek
Bratři si v dětství prožili nesnadné období. Jejich rodiče totiž jednou měli těžkou autonehodu. Naštěstí přežili, ale jejich otec už nikdy nebyl takový jako dřív. Negativní přístup k životu a pohled na svět ho úplně změnil. Naopak jejich matka se rozhodla být vděčná za druhou šanci žít a od tragédie, která dobře dopadla, měla k životu hodně optimistický přístup.

Od té doby se synů každý den u večeře ptala, co se jim ten den přihodilo dobrého. Bratři se tak museli zamyslet nad vším dobrým, co se kolem nich děje a tím je naučila přistupovat k životu též s úsměvem a optimismem. Když přemýšleli, jak se uživit, napadlo je rozjet společně vlastní byznys. Založili společnost s příznačným názvem Life is good (Život je dobrý) a začali vyrábět trička s tímto nápisem a veselými ilustracemi.

Bert a John tak chtěli motivovat lidi k myšlení, že stojí za to žít a radovat se z toho, že na tom světě jsme. Jejich začátky podnikání ale příliš optimistické nebyly. Prvních pět let se společnosti nedařilo, neměli moc peněz, spali v dodávce a jezdili po sousedstvích, kde se snažili prodávat jejich trička. Pak se ale něco změnilo a dnes vydělávají miliary a dokonce vydali i knihu. Chtějí, aby všichni byli stejně optimističtí jako oni, protože štěstí není nic jiného než stav mysli.

Autor: bin

Diskuze