Wifi Router
Zdroj: Twitter
Jak na to?

Máte pomalé Wi-Fi? Díky těmhle trikům bude vaše připojení mnohem rychlejší!

Zdá se vám, že je vaše Wi-Fi příliš pomalé? Zkuste těchto pár jednoduchých triků a rychlost vašeho Wi-Fi připojení se zrychlí. Pak se s mobilem, notebookem nebo jiným zařízením, vyhnete potížím a vše půjde jako po másle.

 Téměř každý má v dnešní době doma Wi-Fi. Připojujete se k ní s notebookem, počítačem, tabletem anebo dokonce s televizí. Někdy vás ale může připojení k Wi-Fi pořádně potrápit. Třeba svou rychlostí Díky těmhle jednoduchým trikům, bude vaše Wi-Fi rychlejší.

1. Mějte Wi-Fi router umístěn v otevřeném prostoru, to je totiž základ! Čím víc se od něj pak vzdálíte, tím je připojení slabší. Nejhorší je to přes stěny, které signál blokují. Čím víc otevřený prostor, tím lepší.

2. Čím výš router dáte, tím lépe. Signál často mohou blokovat materiály na podlahách.

3. Umístěte router dál od jiných elektronických zařízení. Mnoho z nich vysílá své vlastní vlny, které pak mohou Wi-Fi vlny rušit.

4. Dejte antény do různých poloh. Důležité je to především v případě, že přijímáte Wi-Fi pomocí mobilního telefonu. Antény na routerech se dají nastavit do různé polohy.

5. Změřte si sílu vašeho Wi-Fi signálu. Na internetu najdete různé stránky nebo si můžete stáhnout aplikace, které vám sílu signálu změří. Pomocí aplikací na mobil můžete například najít v domácnosti nejlepší místo, kam router umístit.

Autor: mk

Diskuze