Je na vás kamarád zlý? - 2
Zdroj: Profimedia
Vše není, jak se zdá...

Máte kamaráda, který se k vám chová zle? Vědci řekli jediný důvod, který může za všechno!

Každý to zná. Kamarád, který rád ponižuje, zesměšňuje a uráží. Proč to ale dělá? Vědci odhalili nečekaný důvod!

Přátelství je v žebříčku lidských hodnot opravdu vysoko. Pro někoho jsou přátelé více než rodina, pokud tedy nemá příliš idylické rodinné vztahy. Není důležité mít hodně kamarádů, ale mít ty pravé, které to s člověkem myslí dobře. Pokud tedy znáte někoho, nebo sami máte kamaráda, který si z vás věčně akorát utahuje a uráží vás, dejte mu šanci. Zdánlivý záškodník je totiž velmi užitečný!

Britští výzkumníci totiž na vzorku lidí studovali právě tento jen "zlého kamaráda" a přišli s šokujícími výsledky. Pokud je na vás kamarád zlý, myslí to s vámi dobře! Zní to jako nesmysl? Možná... ale není!

Vědci odhalili, že řada lidé vyvolává v druhých negativní emoce, aby je pobídla k lepším výkonům a snaze. Pokud tedy máte kamaráda, co do vás rýpe, že jste pokazili tohle a vypadáte takhle, zbystřete! Dělá pro vás to nejlepší. Jeho posměšky totiž podvědomě fungují jako motivace, což má podle studie podvědomě cítit i on. ve skutečnosti je to tedy ten, co to s vámi myslí ze všech přátel nejlépe. To je paradox, že?


 

Autor: bin

Diskuze