Žena přišla o miminko
Zdroj: Profimedia
To je hrůza!

Matce týden po porodu zemřelo dítě: Po 7 letech přišel šok! Co se dozvěděla díky exekuci, je šílené

Když rodičům zemře novorozené dítě, je to obrovská rána především pro psychiku matky, která jej devět měsíců nosila pod srdcem. Něco podobného zažili rodiče z Ruska před sedmi lety. Krátce poté, co se jejich miminko narodilo, zemřelo. Po sedmi letech je ale čekal šok!

Matka tohoto dítěte nedávno, po sedmi letech od tragédie, zjistila, že jí v bance zablokovali účet. Aby toho nebylo málo, řekli jí, že má na krku exekuci za nevyplacení péče o své dítě, které je umístěno v sirotčinci. Když to zjistila, omdlela.

Manželé se dozvěděli, že dítě, o kterém si mysleli, že je mrtvé, je naživu. Když se v roce 2011 narodilo, lékaři jim oznámili, že nepřežije. Oba tedy podepsali zřeknutí se péče o dítě. Po týdnu, kdy se vrátili do nemocnice, jim lékař oznámil, že novorozeně zemřelo.

Když k nim exekutor poprvé přišel, nikoho doma nezastihl a tak z důvodu jejich nepřítomnosti zablokoval bankovní účet matky. Když se žena obrátila na ruské úřady, oznámili jí, že jí byl pozastaven přístup k účtu, jelikož od ní sirotčinec vymáhá cca 86 tisíc korun za nezaplacení péče o dítě. Když jí úředníci předložili dokumenty ze sirotčince, žena na místě omdlela.

Během soudního řízené, které následně proběhlo, argumentoval obhájce matky tím, že rodiče neměli tušení, že jejich dítě žije, natož, že je v sirotčinci. Následně pár podal žádost o opětovné přidělení rodičovských práv. Soud jejich žádost schválil a v listopadu 2017 jim bylo nyní 7leté dítě svěřeno zpět do péče.

Autor: mk

Diskuze