Střelba v Las Vegas - 1
Zdroj: Profimedia
Šlo o život

Brutální masakr na festivalu ve Vegas: Policie zatkla muže, který bezhlavě střílel do davu lidí!

Na hudebním festivalu v Las Vegas se v neděli večer pacifického času odehrál hrůzostrašný masakr. Útočník spustil palbu přímo do davu fanoušků. Kdo hrozný čin udělal? Policie dopadla pachatele!

12 fotek
Na country festivalu Route 91 Harvest v americkém Las Vegas se odehrál šílený masakr. Z horních pater hotelu Mandalay Bay začal muž střílet do diváků zrovna ve chvíli, kdy měl na podiu vystoupení zpěvák Jason Aldean. „palba trvala deset až patnáct minut,“ řekla pro CNN jedna z přítomných divaček. Lidé začali panikařit a utíkat. Někteří se schovali v suterénu nedalekého hotelového kasina Tropicana.


Během incidentu bylo zabito nejméně 50 lidí a kolem 200 bylo zraněno. Policie uvedla, že podezřelého zneškodnila.

Vycvičené ozbrojené týmy zvláštní jednotky S.W.A.T. prohledávají hotel. Policie po zneškodnění pachatele uvedla, že už žádný další střelec neexistuje. Objevily se však nové informace o tom, že byli dva. Dopadený se jmenuje Stephen Paddock. Proč 63letý muž bílé pleti brutálně zaútočil na nevinný dav, není zatím jasné.


„Z děsivého činu je nyní podezřelá také Marilou Danley, která s Paddockem cestovala,“ řekl pro CNN šéf metropolitní policie v las Vegas, Joseph Lombardo.


Lidé, kteří bydlí v hotelu, se po střelbě ze strachu zamkli ve svých pokojích. Dalších 1200 lidí se uchýlilo do divadla Michaela Jacksona, kde čekají na další pokyny od policie. Úřady uzavřely část Las Vegas Strip a Interstate 15. Kvůli střelbě byly dokonce přesměrovány některé lety z mezinárodního letiště McCarran.

 

Autor: mk

Diskuze