Marta Jandová, Radek Banga - 8
Zdroj: Jakub Deml/Profimedia/Facebook
Vynesla ortel

Marta Jandová se na Českém slavíkovi zastala Radka Bangy! O co šlo?

Český slavík, který se konal v sobotu v Hudebním divadle Karlín, se neobešel bez nějakého pozdvižení. O to se postaral raper Radek Banga (34). O co šlo?

3 fotky
Druhé místo v kategorii Zpěvák roku vyhrál Tomáš Ortel a stejně tak i jeho skupina Ortel obsadila druhé místo v kategorii Skupina roku. To se ale některým lidem nelíbilo, jelikož kapela produkuje značně xenofobní i rasistické texty.

„Velmi, velmi rozhořčeně jsem včera na protest opustil sál Karlínského divadla. Ano, je to pravda, při předávání cen Český slavík jsme se s mou manželkou zvedli, začali jsme pískat a nakonec na protest proti Ortelu odešli ze sálu. Jen malá hrstka odvážných se ozvala, můj respekt mají Filip Šmíd, Iva Pazderková, Jan Tuna a také Petr Štolba, který je známější pod pseudonymem Pekař. My všichni jsme dali najevo svůj nesouhlas. Možná by bylo ale dobré pochopit, PROČ JSME ODEŠLI A S ČÍM JSME NESOUHLASILI,“ začíná svou dlouhou řeč na facebookovém profilu Radek Banga.

Raper skupinu Ortel vnímá jako silně nacistickou, poukázal i na lebky, které měli členové Ortelu na oblečení při předávání ceny. Jsou velmi podobné tzv. „umrlčím lebkám“, které nosili členové SS. Po skončení Českého Slavíka se k situaci vyjádřila i hvězda Tváře Marta Jandová.

„Dnešní večer jsem si užila, líbilo se mi to. Byla jsem v první řadě, takže to pro mě byla první nová zkušenost. Dneska jsem se ale i něco naučila, a to nesouhlas s něčím. Oceňuji odvahu Radka Bangy, že dokázal tohle udělat. Jsem s ním," řekla Prásku.tv Jandová, která normálně na večírky nechodí a nejraději je doma s dcerkou.

Autor:

Diskuze