Mapa zemí - 2
Zdroj: Profimedia / Reprofoto Daily Mail
Pozor!

NA VLASTNÍ RIZIKO: Kde je bezpečno a kam na dovolenou nejezdit? Tady máte přehlednou mapu!

Po teroristických útocích v Belgii, Francii a Turecku si lidé začínají pořádně rozmýšlet, kam vyrazí na prázdniny. Které lokace jsou bezpečné, a kam byste rozhodně cestovat neměli?

V Evropě bohužel hrozí reálné nebezpečí dalších teroristických útoků, proto by lidé, kteří se chystají na dovolenou, měli zvážit, kam se o prázdninách vydají. Oblíbené západní destinace jsou bohužel také mezi nejnebezpečnějšími místy, kam můžete vycestovat.

Podle světových bezpečnostních expertů v Evropě hrozí největší nebezpečí na západě. Velká Británie, Francie, Španělsko, Belgie a Německo patří mezi země, kterým byste se měli toto léto raději vyhnout. K dalším nebezpečným zemím pak patří Turecko a Rusko. Těchto sedm destinací se dostalo v žebříčku potenciálních teroristických útoků na nejvyšší příčky.

Pozor byste si měli dát ale také v Itálii, Řecku nebo Rakousku. O něco bezpečněji by mělo být v balkánských státech, jako je Chorvatsko, Srbsko, Makedonie nebo Bulharsko. Naopak nejmenší nebezpečí prý hrozí cestovatelům ve Švýcarsku, Slovinsku, Maďarsku, Polsku, Litvě, Lotyšsku, Estonsku a České republice. Že bychom se díky tomuto označení mohli letošní léto těšit na nebývalý nával turistů?
 

Autor: mkr

Diskuze