Mapa
Zdroj: Twitter
Strach v Evropě...

MAPA SMRTI: V těchto zemích Evropy je teď největší hrozba terorismu! Mají se Češi bát?

V pondělí ve večerních hodinách vjel do davu na vánočních trzích Breitscheidplatz v německém Berlíně kamion s polskou poznávací značkou. Na místě zemřelo celkem 12 lidí, dalších 48 osob bylo zraněno. Německá policie po podezřelém Tunisanovi, který teroristický útok spáchal, stále pátrá. Není tedy divu, že se lidé bojí, kde bude teroristický útok příště...

Právě kvůli této pondělní tragédii se nabízí jako už poněkolikáté otázka, zda jsme vůbec ještě v bezpečí a kde teroristé zasáhnou příště? Evropa je v šoku a znovu ji zalil pocit strachu. Politický analytik Eduard Chmelár si dle webu Čas.sk myslí, že útoků již bylo tolik, že se jen těžko něco zásadně změní.

„Opatření se stále víc zdokonalují a bude důležitý osobitý přístup k této problematice,“ uvedl Chmelár. Britské ministerstvo zahraničí vydalo mapu států, kterým hrozí teroristický útok. Jak je vidět, Německo je již delší dobu jedním ze států kde je hrozba teroru velice vysoká.

Na této mapě je tedy jasně vidět, jakým státům hrozí teroristické útoky nejvíce a u kterých je naopak hrozba terorismu nízká. A jak je na tom Česko? Naštěstí dobře! Hrozba terorismu je v česku nízká. Nicméně třeba na Slovensku je již zvýšená hrozba, v Rakousku vysoká hrozba a v Německu nejvyšší hrozba. Nejvyšší hrozba je mimo jiné také ve Francii, Velké Británii nebo Španělsku.

Autor: niž

Diskuze