Rodina našla flašku v písku - 1
Zdroj: Kym Illman
Překvapivé

Manželé na pláži našli starou lahev: Její obsah jim vyrazil dech!

Manželé našli v písku starou lahev. Když ji otevřeli, čekalo je velké překvapení. Nic takového ještě nikdy nikdo nenašel.

Manželé Kym Illman a Tonya Illman z australského Perthu jednoho krásného dne jeli po pláži autem, když uvízli v písku. Tonya se šla na chvíli v odlehlé oblasti Západní Austrálie projít. V tom spatřila v písku ležet láhev.

Kym BBC řekl, že v ní byl mokrý papír. Nález si odnesli domů a papír usušili v troubě. "Potom jsme papír rozvinuli a spatřili tištěný odkaz, který obsahoval žádost, aby nálezce kontaktoval německý konzulát," uvedl Illman. Později si rodina všimla i vybledlého ručně psaného textu s datem 12. června 1886 a jménem lodi Paula. 

Papír zanesli odborníkům do západoaustralského muzea. Ti potvrdili, že jde o autentický odkaz z německé lodi Paula. List byl součástí experimentu německé námořní observatoře, která se zabývala námořními trasami. Na listu je datum 12. červen 1886, takže jde o nestarší vzkaz v láhvi, jaký kdy kdo našel. Doposud nejstarší vzkaz v láhvi, registrovaný v Guinnessově knize rekordů, byl starý 108 let.

Autor: mk

Diskuze