Kojení
Zdroj: Profimedia
Tak který?

DŮLEŽITÉ: Chce se vaše miminko nechat kojit jen z jednoho prsu? Víme, co to znamená!

Narození dítěte je pro milující maminku radostí, ale zároveň starostí, jak ty první dny a týdny života svého drobečka zvládne. Mezi hlavní starost patří, jak jej správně a dobře nakrmit. Přirozené kojení patří mezi zásadní výživu. Všimly jste si někdy, že vaše dítě preferuje jen jeden prs? Má to svůj důvod!

Po narození dítěte se pozornost maminek upíná na jeho správnou výživu. Přirozené kojení patří mezi ně, pokud má žena mléka dostatek. Jak správně a i dlouho se má kojit, na to bylo napsáno mnoho studií, avšak ve finále si svůj způsob najde každá žena, jak jí je přirozené. Avšak i dítě má své způsoby a chutě.

Možná jste si toho jako maminky všimly, ale nevěnovaly tomu pozornost, že vaše miminko preferuje jeden prs. Není to proto, že by malý tvoreček byl rozrušený, ale má k tomu velmi dobrý důvod. Porodní asistentka Cath Curtin k tomu říká: „Spousta žen kojí lépe z jednoho prsa. Mají jej také větší než druhé."

To znamená, že u jednoho konkrétního prsa se více vyvinula prsní tkáň a dítě, které je kojeno, tak tento prs preferuje a je mu tak na té straně dobře. A o to jde v první řadě především, mít spokojené a dobře nakrmeného potomka. A jak jste to u svých dětí měly vy, maminky?
 

Autor: ham

Diskuze