Madonna
Zdroj: YouTube.com
To nedomyslela

Madonna má další skandál, hrozí jí zákaz vystupování do Číny!

Populární zpěváci se snaží hlavně zavděčit fanouškům a získat co největší popularitu, politické záležitosti je většinou moc nezajímají. Jenže právě proto se jim občas povede podobný trapas jako Madonně.

I když panují mezi Čínou a Taiwanem napjaté vztahy, Madonna má naplánovaný koncert v obou zemích. A podařilo se jí pořádně naštvat oba tábory fanoušků. Před koncertem na Taiwanu na sociální sítě přidala fotku, kde je jako Johanka z Arku v modré hvězdě, o které si nejspíše myslela, že je to jeden z národních taiwanských symbolů. To vše doplňuje nápis Take a bow (Pokloňte se) podle názvu jejího stejnojmenného hitu.

Bohužel ji nikdo neupozornil, že modré slunce je symbolem Kuomintangu, politické strany, která byla v padesátých a šedesátých letech zodpovědná za masové vyvražďování Taiwaňanů. Na chybu ihned začaly poukazovat fanoušci, kteří nešetřili kritikou. Zarážející je, že i přesto fotografie nebyla stažena a doteď je na jejím oficiálním Facebooku spolu s více jak tisícovkou rozzuřených komentářů.

Reputaci si Madonna u Taiwaňanů napravila tím, že stejně jako na všech svých koncertech zazpívala píseň Holiday zabalená ve vlajce země, kde zrovna vystupovala. Na Taiwanu k tomu křičela „Miluju Čínu!“ a „Miluju Taiwan!“ Což pro změnu rozzuřilo Čínu, která Taiwan neuznává jako samostatný stát, spíše jako svou provincii. Tudíž logicky neuznává ani jeho státní vlajku. I Číňané ji tedy na sociálních sítích pořádně zkritizovali.

Výtky ze strany čínských fanoušků by však Madonna rozhodně neměla brát na lehkou váhu, kvůli podobným excesům mají v Číně zákaz vystupovat například Lady Gaga, Miley Cyrus nebo Elton John.

Autor: mkr

Diskuze