Jiří Mádl má náhradu za Jana Třísku - 1
Zdroj: Profimedia / Falcon
Kdo to bude?

Mádl pokračuje v natáčení filmu Na střeše: Za zesnulého Třísku už má náhradu!

14. 6. 2018

Po úspěšném režisérském debutu s filmem Pojedeme k moři se Jiří Mádl (31) před časem vrhl do dalšího. Ve snímku Na střeše si měl hlavní roli zahrát zesnulý Jan Tříska (†80). Nyní už má za něj Mádl konečně náhradu.

4 fotky
Jiří Mádl už dlouho chystá nový film s názvem Na Střeše, který vypráví příběh o profesorovi, jenž poskytne útočiště mladému vietnamskému studentovi. Scénář k němu napsal již v roce 2011. "Na střeše je příběh o setkání s někým, koho považujeme za cizince, nicméně může být součástí, kterou postrádáme. Pokud máte parťáka, může být život zatracence, kterého nikdo nechce, docela zábavný. Trocha ilegálního chování s úmyslem někomu pomoct je motorem tohoto filmu," popisuje scénář režisér Mádl dle serveru Sedmička.

Hlavní roli si měl ve snímku zahrát zesnulý Jan Tříska. Jeho smrt bohužel Mádlovi tak trochu zhatila plány. Smutná událost, která se Janu Třískovi přihodila, všechny zasáhla. Znamenalo to ale také, že si musel Jiří Mádl za zesnulou hereckou legendu najít náhradu.

Nakonec Mádl na hlavní roli profesora vhodného kandidáta našel a natáčení může pokračovat. Roli ztvární Alois Švehlík (78). "Nebylo jednoduché hledat nového představitele pro naši hlavní postavu pana Rypara po tom, co nás opustil Jan Tříska. Ale Alois Švehlík mi najednou tak padl do oka, že už jsem necítil jen zarputilost, ale opravdový těšení se na jednotlivý scény s ním. Člověk musí věřit, že se věci dějí, protože tak mají být. Tohle se zatím tak zdá," říká režisér Jiří Mádl.

"U nás je spoustu skvělých herců v tomhle věku, ale věřím, že pana Rypara nemůže hrát každý. Je to v podstatě křehký a osamělý člověk, zároveň má-li důvod, je důvtipný, podvratný a ve svých krocích impulsivně nekompromisní. Alois Švehlík má ten pohled, hlas a pohyb, který Ryparovi sedí," dodal Mádl. Film Na střeše by měl být hotov v únoru příštího roku.

 

Autor: mk

Diskuze