Záhada

PROKLETÉ DOMY: Luxusní nemovitosti bez kupce! Proč nejdou domy slavných na odbyt?

Už roky se o nich mluví - slavné domy, o které dlouho nikdo nejeví zájem. Jenže nás zajímalo proč? A tak se Veronika Petruchová, společně s lovci duchů, vydala na noční cestu, aby zjistila, jestli za tím náhodou nestojí něco mezi nebem a zemí.

V Jevanech, známě přezdívaných jako české Beverly Hills, stojí tajemná secesní vila. Prvním majitelem byla známá spisovatelka Gabriela Preissová, která nechala vilu postavit. Roku 1946 ale zemřela na rakovinu. Druhým majitelem se pak stal známý psychiatr Vladimír Vondráček, který zemřel roku 1978 také údajně na rakovinu. Třetím majitelem pak byl hudební skladatel Karel Svoboda, který značně poškozenou vilu zrekonstruoval a nastěhoval se do ní se svou rodinou.

Bohužel ani jemu štěstí nepřálo a v domě ztratil polovinu své rodiny, přičemž někteří z milovaných opět podlehli rakovině. Nakonec i sám skladatel boj s těžkým osudem vzdal a ve vile se zastřelil.

I přestože vila nabízí 600 metrů čtverečních zastavěné plochy s velkou zahradou, dvěma obývacími pokoji, dvěma ložnicemi, dvěma koupelnami, kuchyní, nahrávacím studiem i bazénem nedaří se ji prodat. Jednou z možností je asi její cena, která činí 75 milionů korun. Podle některých ale peníze stojí až na posledním místě. Ve vile údajně straší duch mrtvého Karla Svobody.

Další rezidencí, ve které se to údajně paranormálními jevy také jen hemží, je statek zesnulého Petra Hapky nedaleko Okoře. Žil zde podstatnou část svého života a tohle místo miloval. Baráček je na prodej za 12 milionů, ale i přesto nadále zůstává bez kupce. 

Autor: pet

Diskuze