Tetování - 4
Zdroj: Profimedia / instagram
co je na tom pravdy?

ZAJÍMAVÉ: Lidé s tetováním vs. lidé bez tetování! Výzkum odhalil hodně zajímavé informace!

V současném světě se čím dál více lidí nechává tetovat. Co ale prokázaly studie o lidech s tetováním a bez něj? No zajímavé...

3 fotky
Tento jev, který se v posledních letech stává maninstreamem a tetování si nechává dělat více a více lidí, zkoumali na univerzitě Anglia Ruskin.

Tetování si nechává dělat i mnoho známých osobností. Nejedno mají například David Beckham (40), Rihanna (27), Megane Fox (29), Angelina Jolie (40), Lady Gaga (29) nebo drsňačka Pink (36). Pro některé se chození do tetovacího salonu stalo už jakýmsi stereotypem.

Pokud mají lidé vytetované nějaké hlášky, znamená to prý vyšší stupeň verbální agrese a vzteku, než je tomu u netetovaných lidí.

Profesor sociální psychologie Viren Swami z Anglia Ruskin University říká: "Jedním z možných vysvětlení je to, že lidé, kteří mají vyšší reaktivní vzpurnost, mohou na neuspokojivé a frustrující události reagovat tím, že se nechají tetovat. Když je tedy tíží negativní emocionální událost, je u nich větší pravděpodobnost, že budou reagovat vzdorovitě."

Dodal také, že při studiu 378 dospělých ve věku mezi 20 a 58 lety bylo zjištěno, že lidé s tetováním jsou agresivnější a více se hněvají. "Akt tetování je vnímán jako vzpurný. Tetování samo o sobě může znamenat agresi nebo nesouhlas," dodává Swami.

Autor: mat

Diskuze