Karina Ortega - 1
Zdroj: Twitter
Naprosto vás uhrane

Lidé obdivují obrovské oči roztomilé dívenky. Nenapadne je, o co hrozného ve skutečnosti jde!

Roztomilá Mehlani Ramirez (2) dokáže na ulici upoutat pozornost opravdu každého. Všichni se totiž rozplývají nad jejími krásnými velkými kukadly. Bohužel neví, že je za tím nevyléčitelná nemoc.

5 fotek
Mehlani Ramirez má to, co je často u dívek a žen považováno za jeden ze znaků krásy. Obrovské tmavé oči dělají z holčičky roztomilého andílka, jehož pohledu nikdo neodolá. Jenže důvod jejího neobvyklého vzhledu je spíše smutný.

Malá Mehlani totiž trpí vzácnou genetickou poruchou zvanou Axenfeld-Riegerův syndrom, která postihuje především právě oči. Tuto nemoc ale málokdo zná, a tak nikoho nenapadne, že je holčička roztomilá vlastně díky nevyléčitelné chorobě.

„Když jdeme ven, lidé skládají Mehlani komplimenty na její krásné velké oči. Uvnitř vždy zápasím s dilema, jestli jim mám říct o její poruše. Pak se ale rozhodnu, že o tom nebudu mluvit, jen se usměju a poděkuju. Mám z toho divný pocit a jen se modlím, aby vždy věděla, že je krásná,“ svěřila se její matka Karina s tím, že se bojí, co s dcerou bude, až začne chodit do školy. Šikana kvůli neobvyklému vzhledu je totiž mezi školáky celkem častá...
 

Autor: bin

Diskuze