Stephen Hawking
Zdroj: Oficiální zdroj
Stephen Hawking
Sbohem, tak se mějte

Letošní Vánoce jsou poslední!? Nejslavnější vědec světa vysvětlil, proč lidstvo zanikne

V pořadu televizní stanice BBC zazněly velmi znepokojivé věty. Podle geniálního vědce Stephena Hawkinga (72) má lidstvo na kahánku. A není prý nic, co by mohlo apokalypse zabránit.

10 fotek
Také vás znepokojuje stoupající počet válečných konfliktů a jiných dramatických událostí, které v poslední době trápí celou planetu? Lidstvo se totiž řítí do zkázy nejen podle nábožských fanatiků, ale také podle fyziků a matematiků, jejichž mantrou není Bůh, ale čísla. Nyní se k ním přidal i génius v nemocném těle Stephen Hawking.

Stephen Hawking vidí jako hlavní důvod konce lidstva umělou inteligenci. Tedy počítače, které jsou stále inteligentnější a brzo dojdou k závěru, že člověk je pro ně pouhá nepoužitelná přítěž. Vážně nemocný vědec je přitom téměř nepohyblivý a nejmodernější technologie potřebuje k tomu, aby se mohl pohybovat a komunikovat se světem. Ale zároveň před ní varuje.

"Jsme příliš pomalí a omezení biologickou evolucí, proto budeme nahrazeni," varuje britský fyzik prostřednictvím médií. Umělá inteligence je prý pro lidstvo nebezpečnější než jaderné bomby a stroje již nás ve většině činností překonají. Podle vědců se tak naplní vize spisovatelů vědockofantastické literatury, jako byli Arthur C. Clarke nebo Isaac Asimov.

Autor: pul

Diskuze