Cvičení
Zdroj: Thinkstockphotos
Pozor!

Lékařka varuje ženy: Tohle byste měly dělat před každým cvičením! Jinak riskujete zdravotní problémy

Mnoho žen chodí do fitness centra, běhat nebo si občas třeba zacvičí doma. Lékařka však varuje, že mnoho z nich dělá jednu velkou chybu, díky které mohou mít zdravotní komplikace.

Všechny ženy vědí, že by si večer měly odstranit z obličeje make-up. No, přiznejme si, že ne vždy je to dodrženo. Nejen však večer před spaním! Make-up by si měly ženy odličovat i před tím, než jdou cvičit!

Ano, i před návštěvou fitness nebo před jakýkoliv jiným cvičením, by se ženy měly odličovat. Je jasné, že chcete třeba i ve fitku vypadat hezky, ale neprospíváte tím své pleti. Pro vaši kůži je to spíše „depresivní“.

Při cvičení se potíme a zbavujeme tak tělo nečistot. Pod vrstvou make-upu, ať už o něm výrobce tvrdí, co chce, jsou tyto nečistoty uvězněny. Dr. Preethi Daniel, lékařka a ředitelka londýnské lékařské kliniky pro Cosmopolitan řekla: „Teplo a přírodní kožní maz mohou ucpávat póry a způsobovat akné či nežádoucí skvrny na kůži. Co je ještě horší, je, když se tyto póry otevřou a vše se děje na povrchu. Dostane se do nich make-up a částice, které se vám na obličeji usadily ze znečistěného města. Póry se ucpou a bude to ještě horší.“

Tím, že se před cvičením neodlíčíte, nedovolíte tělu vyplavovat nečistoty a naopak se póry mohou ještě více zanést. Je tedy větší šance, že se vám udělají na obličeji malé svrbivé hrbolky či akné. Dr. Preethi Daniel radí: „Před sportováním si odstraňte make-up a poté ještě umyjte obličej.“

Autor: mk

Diskuze