Toaletní papír
Zdroj: Profimedia
Pozor!

Lékaři varují! Používáte-li toaletní papír, můžete si uškodit: Hrozivé zdravotní následky

Téměř každý na světě používá toaletní papír. Neodmyslitelně patří k našemu životu a denně ho máme v ruce. Když jej používáme, myslíme si, že dodržujeme zásady hygieny. Lékaři ale nyní přišli se zajímavým tvrzením.

Na toaleťák bychom měli podle odborníků rychle zapomenout, protože nám prý hrozí protržení zadnice. Může nám prý více uškodit, než pomoci. Kromě toho je to prý velmi neúčinný způsob čištění našich intimních partií během provádění potřeby. Použití papíru totiž nemusí stačit na to, abychom setřeli všechny stopy exkrementů.

Nadměrné používání toaletního papíru může navíc vést i k nepříjemným zdravotním potížím. Například může dojít k protržení análu či infekci močových cest.

"Celkem mě překvapuje, že miliony lidí na celém světě si myslí, že mají čisté zadky, ačkoli jsou ve skutečnosti špinavé," řekla Rose Georgeová, autorka knihy Velká nezbytnost: Nezávislý svět lidského odpadu a proč na tom záleží. Podle ní by toaletní papíry měly nahradit bidety, které jsou samozřejmostí v zemích jako Japonsko, Jižní Korea nebo Egypt. Jsou lepší pro životní prostředí i pro naši hygienu. Dalším řešením může být i použití vlhkých utěrek, i ty jsou lepší, než obyčejný papír.

Autor: mk

Diskuze