Hayley Martin
Zdroj: Twitter
úctyhodné rozhodnutí

Dozvěděla se, že její dítě ihned po narození ZEMŘE! Neuvěříte, co se s mrtvým miminkem rozhodla udělat

Říká se, že těhotenství je nejkrásnější období v životě ženy. Každá nastávající maminka ale z vlastní zkušenosti ví, že těhotenství občas dá pěkně zabrat.Tato žena ale v těhotenství zažila něco, co si většina z nás nedokáže představit ani v nejhorší noční můře!

Hayley Martin a její manžel Scott se spolu těšili na narození dalšího potomka. Společně se proto rozhodli zajít na ultrazvuk a zjistit pohlaví dítěte. Místo dobrých zpráv je ale čekala ta nejhorší – jejich nenarozená holčička (pro kterou zvolili jméno Ava-Joy) má vrozenou vadu a s největší pravděpodobností umře během posledních týdnů těhotenství nebo hned po porodu. Lékaři Hayley doporučili, aby zvolila umělé přerušení těhotenství. Ta se však rozhodla jinak! Spolu s manželem se odhodlali pro šlechetný čin.

Spolu už mají tři děti - sedmiletou Kiowu, pětiletou Lailu a dvouletého Olivera. Když Hayley své rodině oznámila, že čeká další dítě, všichni z toho měli obrovskou radost a na příchod miminka se všichni moc těšili. Avšak radost netrvala dlouho – na jednom z vyšetření lékaři nastávajícím rodičům oznámili, že nenarozená holčička trpí vzácnou dědičnou chorobu – oboustrannou agenezí ledvin, což je úplná absence spárovaného orgánu. Taková patologie není slučitelná se životem. To znamená, že Awa zemře buď během porodu, nebo ihned po něm. Nejjednodušším řešením by byl potrat, Hayley se ale rozhodla jinak – holčičku chce donosit a pak její orgány darovat jiným dětem, které díky tomu budou žít.

„Moje nenarozená dcerka zemře tak jako tak. Pokud se nám ale díky jejím orgánům podaří zachránit alespoň jedno dítě, tak její smrt nebude zbytečná. A ani toto hodně bolestivé období, kterým si nyní s manželem procházíme, nebude zbytečné. Bude to vánoční dárek od Awy jiným nešťastným dětem. Zároveň jsem se rozhodla, že někomu daruji svou ledvinu, když tu není nikdo, kdo může darovat ledvinu Awě. Dělám to, abych uctila její památku,“ popsala Hayley své rozhodnutí, které bylo zřejmě tím nejtěžším v jejím životě.

Ihned po narození holčičky budou mít rodiče možnost se s ní rozloučit a na památku si ji vyfotit. A pokud se Awa dokáže alespoň jednou nadechnout, dostane i rodný list. „Pokud na okamžik otevře oči a podívá se na mne, bude to pro mě ten nejemotivnější okamžik, který mi už nikdy nikdo nevezme“, dodává Hayley.

Autor: Iri

Diskuze