Kaden Casebolt - 1
Zdroj: Profimedia
Statečná rodina

Chystejte pohřeb! řekli těhotné ženě na ultrazvuku. Neposlechla a takhle to dopadlo

Když šla mladá těhotná žena na ultrazvuk, nečekala, jak hrozný verdikt z úst lékaře uslyší. Nikdo by si nepřál slyšet, že miminko v bříšku nemá příliš šancí na přežití. Tahle žena se však rozhodla postavit nepřízni osudu!

5 fotek
Chlapec Kaden Casebolt se narodil s velmi vzácnou chorobou, jeho kosti jsou křehké jako sklo. Od narození si prošel již čtyřiceti zlomeninami, přesto má ale velikou radost například ze zpěvu a tance a jeho neustálý úsměv od ucha k uchu dělá jeho rodiče šťastné.

Kadenova máma Valorie (25) je na svého synka patřičně hrdá. „Před porodem mi lékaři řekli, abych rovnou chystala pohřeb, protože nikdy nebude sám dýchat ani plakat. Moje miminko vlastně bude jen uzlíček bolestí a porod zřejmě ani nepřežije. Ale od chvíle, co mi ho položili na hruď, jsem věděla, že Kaden bude žít,“ cituje matku portál Journal Post.

Problémy už začaly v 20. týdnu těhotenství. Lékaři Valorii oznámili, že kosti miminka jsou kratší, než by měly být. Proto musela žena na další vyšetření, kde se dozvěděla šokující zprávu. Jejich dítě má už teď v bříšku devět zlomenin! Dávali mu tak pětiprocentní šanci na přežití a rodičům doporučovali ukončení těhotenství. Valorie a její muž Kelby (26) to zásadně odmítli a doufali, že se na ně usměje štěstí.

Kelby vzpomíná: „Nevěděl jsem, co očekávat, ale když se narodil, byl to sen, co se splnil. Začal plakat a my jsme okamžitě věděli, že bude v pořádku. Během následujících týdnů a měsíců jsme se měli co učit, ale nikdy jsme o něm nepochybovali. Kaden dělal pokroky a rostl.“

Díky milé povaze se stal Kaden ve školce velmi oblíbeným. Má veselou povahu a snaží se nedávat najevo, že ho něco bolí. Je opravdu statečný. Ke stabilní chůzi mu pomáhají podpory, které má na stehenních kostích. I když si prošel už čtyřiceti zlomeninami, lékaři se nestačí nad jeho pokroky divit. „Lékař nemohl uvěřit, že Kaden začal sám a bez pomoci chodit. Teď dokonce navštěvuje i školku a děti ho mají moc rády.“

VÁŠ PŘÍBĚH: Týden jsem v sobě nosila mrtvé miminko
Dítě...událost, která vám změní život

Autor: misp

Diskuze