Audi Ester Ledecké
Zdroj: Audi Ski Team
Nevzdala to

Ester Ledecká dostala drsné ultimátum: Konec lyžování i snowboardu!

Po sobotním vítězství na olympijských hrách není v České republice patrně nikdo, kdo by neznal Ester Ledeckou (22). Ta získala zlato v superobřím slalomu a zaskočila tím nejen svoji rodinu, ale i zbytek světa! Kdo je ta Ledecká? ptají se zahraniční média. Kdyby ale sportovkyně uposlechla dříve lékaře, na stupínek vítězů by se nikdy nepostavila.

9 fotek
Lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká vytřela všem zrak v sobotu v jihokorejském Pchjongčchangu, když na zimní olympiádě získala zlatou medaili v Super-G. Jen o setinu sekundy porazila Rakušanku Annu Veith a zapsala se tak významně do historie českého lyžování. K tomuhle úspěchu ale nemuselo, nebo dokonce nemělo, nikdy dojít! Jak to?

„Měsíc po Soči jsme byli u fyzioterapeuta Pavla Koláře na takzvané dynamické magnetické rezonanci. Pavel mě potom pozval na večeři a tam mi na rovinu řekl, že je to konec. S tímhle nálezem jde o konec nejenom s vrcholovým sportem, ale se sportem vůbec," popsal děsivou diagnózu stanovenou před čtyřmi lety táta Ester Janek Ledecký (55) v deníku Sport.

Co to znamená? Kdyby Ester poslechla tenkrát prvotní slova svého lékaře a svoji kariéru ukončila, nikdy by nemohla dotáhnout takového úspěchu, jako je zlatá medaile na olympijských hrách! Ona se ale nezalekla, a tak nakonec s Kolářem vymysleli vlastní způsob rehabilitace, kterou musela sportovkyně absolvovat pětkrát týdně na hodinu a půl. Další hodiny denně cvičila doma. Díky své píli, svědomitosti, vůli a neskutečnému odhodlání tak vyvrátila fatální diagnózu. Obrovská snaha ale teď nese vskutku šťavnaté ovoce!

Autor: bin

Diskuze