Agáta Prachařová - 1
Zdroj: Profimedia
Je to pravda?

Lehkomyslná Agáta Prachařová: Podle svědka prý ohrozila život novorozené holčičky

Agáta Prachařová (32) se stala ve středu večer dvojnásobnou maminkou. Od té doby se toho ale o malé Mie moc neví. Na sociální síti napsala, že jsou všichni zdraví a šťastní. Takovou samozřejmostí to ale není. Agáta holčičku ještě během těhotenství ohrožovala. A sebe samozřejmě také...

9 fotek
Agáta Prachařová se v těchto chvílích raduje ze svého druhého dítěte, dcery Mii. Podle informací Blesku už je s malou Miou doma. Do vinhoradské porodnice si pro ni přijel manžel Jakub Prachař (34) s Agátiným otcem Jiřím Hanychem (59). Jak sama modelka uvedla na sociální síti, vypadá to, že vše proběhlo dobře a ona i holčička jsou zdravé.

Samozřejmostí to ale není. Agáta totiž po celou dobu těhotenstív kouřila. Očitý svěděk dokonce Blesku popsal, jak Agátu před nedávnem potkal na veřejnosti. „Pár dní před porodem jsem ji potkal v kavárně, kde byla se svým otcem. A překvapilo mě, že pálila jednu za druhou,“ popsal neznámý člověk.

Holčičku tak ohrozila na životě. Cigarety a alkohol jsou totiž zrovna látkami, které jsou se správným průběhem těhotenství neslučitelné. Dítě si totiž může ještě před narozením v případě matky silné kuřačky vytvořit závislost na nikotinu a trpět tak vším, co doprovází abstinenční příznaky. Kromě toho může kouření cigaret v těhotenství ovlivnit vývoj plodu v děloze a do budoucna přispívá ke vzniku astmatu. A zvláště vyšší riziko syndromu náhlého úmrtí novorozenců by mělo být dostatečným důvodem pro každou matku, přestat co nejdříve s kouřením. Tak snad se Agáta umoudří alespoň teď, po narození holčičky... Pravděpodobné to ale moc není.

Autor: bin

Diskuze