Vánoční reklama
Zdroj: YouTube.com
Chytrý čuník

Legendární vánoční reklama upozorňuje na vážný problém! Víte, že divočák tatínka vlastně zachránil?

Vánoce jsou tady a s nimi také tradičně reklama na oblíbený český nápoj, ve které holčičku a tatínka honí divoké prase. I když většinu napadne, že zvíře rodině zkazilo radost z vánočního stromečku, opak je pravdou. Divočák tatínka tak trochu zachránil.

Asi málokterý Čech si dokáže Vánoce představit bez jedné z nejoblíbenějších českých reklam v historii. Záběry, na kterých se tatínek snaží v lese uříznout vánoční stromeček, zatímco dcera hlídá, aby o chvilku později upozornila na to, že vidí divoké prase, zná celá republika.

Jen hrstku lidí ale napadne, že se tatínek v reklamě vlastně pokouší o přestupek, v horším případě i o trestný čin. Podle zákona jde totiž o krádež stromku, který patří majiteli daného pozemku!

„Vždy záleží na tom, co se skutečně stalo a jaká skutková podstata byla jednáním pachatele naplněna, zda přestupku, který je do škody 5 000 Kč, či trestného činu,“ vyjádřil se pro Blesk k řezání stromků v lese tiskový mluvčí policie ČR Tomáš Hulan. „Tatínka z reklamy, pokud by jednal nelegálně, by musel někdo nahlásit. Majitel pozemku nebo Lesy ČR, by pak zhodnotily majetkovou hodnotu stromečku, kdy se zkoumá věk stromu apod.,“ upřesnil danou problematiku jeho kolega Jan Rybánský.

Pokud by vás tedy náhodou napadlo se tatínkem z reklamy inspirovat, vězte, že je jistější si buď za stromeček připlatit u prodejců nebo si v ekologičtějším případě pořídit umělý, za který zaplatíte pouze jednou. A tatínek? Ten měl štěstí, že ho divočák vyrušil. Pravděpodobně ho totiž ušetřil spousty problémů!
 

Autor: bin

Diskuze