Jan Saavedra a Iveta Bartošová
Zdroj: Martin Mithofer
Předky má Saavedra z Mexika

Léčitel Ivety Bartošové: Učil se od šamanů z Peru!

Léčitel zpěvačky Ivety Bartošové (47) Jan Saavedra prozradil, jak Ivetu léčí ze závislosti na alkoholu pomocí vývarů z kořenů bylin. Několik let se dokonce učil od šamanů až z dalekého Peru.

Jan Saavedra je vyznavačem peruánské medicíny a tu zatím s úspěchem praktikuje i na Ivetě Bartošové. Jak se šaman Saavedra, který má předky v Mexiku, se zpěvačkou vůbec seznámil? To prozradil magazínu Prásk!

"Poprvé jsem jí léčil zraněný kotník, seznámil nás kamarád. Jenže špatně se to hojilo tradiční cestou, proto jsem začal tak trochu čarovat. Ivetě to nevadilo, dokonce mi řekla, že na to věří. Pak jsem ji mnohokrát pomáhal se závislostí na alkoholu, to už bylo mnohem těžší..."

Saavedra dokonce tvrdí, že bez jeho pomoci by Iveta, zmítající se v závislosti na alkoholu už několik let, zemřela! "Bylo to opravdu za pět minut dvanáct, viděl jsem, že když jí okamžitě nepomohu, zemře," šokoval Saavedra.

A v čem tedy spočívá léčba Ivety? Budete se asi hodně divit, ale prý stačí vlídné slovo a vývary z kořenů bylin. "Používám základní byliny peruánské medicíny, pacient si dělá různé vývary a tím se čistí, nejprve si ale s pacientem o jeho problémech povídám. Někdy i to dokonce stačí. Dneska totiž doktoři na své pacienty nemají tolik času," tvrdí.

Saavedra je totiž vystudovaný psycholog a fyzioterapeut. Léčit pomocí bylin a zvláštní energie se učil od šamanů v dalekém Peru. "Můj táta je z Mexika, přijel sem studovat medicínu a na škole se seznámil s mojí maminkou. Několik let jsem žil v Peru, kde jsem se učil od místních šamanů léčit a tak trochu čarova."

A kolik by vás takové jedno sezení se šamanem stálo? "U mě dvě hodiny sezení stojí tisíc korun. Onkologičtí pacienti ale mají léčbu zadarmo, platí si jen doporučené byliny."

Podle Saavedry je u Ivety velká šance na vyléčení. Teď ale hlavní starost spadá na manžela Josefa Rychtáře. Se Saavedrou si je Iveta blízká už několik let, dokonce se její syn Artur stýkal s dětmi Saavedry, proto si ho mimo jiné vybrala jako svého svědka na svatbu.

Autor: gam

Diskuze