Daniel Landa
Zdroj: Daniel Landa
Je to cvok?

Landa míří do Asie: Jedu si tam pro Prsten moci

Daniel Landa alias kouzelník Žito připravuje další dobrodružství. Afghánistán nazývá Mordorem, kam si prý jede pro Prsten moci.

5 fotek

Zpěvák Daniel Landa odtajňuje další šílený nápad. V říjnu letošního roku hodlá podle svých slov odletět do Mordoru (Afghánistánu), kde chce získat ztracený Prsten moci.

Vedle toho ovšem v asijské zemi, která má pověst jednoho z nejnebezpečnějších států na zeměkouli, připravuje spolupráci s tajemným místním umělcem a také získal oficiální doporučení ke školení místní armády svým mentálním tréninkem.

Landově cestě udělil už svou záštitu afghánský velvyslanec v České republice Ziauddin Mojadedi. A zpěvák, který tvrdí, že právě v Afghánistánu se ukrývá legendární Tolkienův Mordor, se do Asie neskrývaně těší.

„První část mordorského dobrodružství je naplánována na konec října tohoto roku. Myšlenka vznikla v centru Boiohaema na Vyšehradě. Do Mordoru se vydáváme, protože je tam Prsten moci,“ tajemně prohlašuje Landa.

Prsten moci ale není jedinou mýtickou věcí, která na zpěváka v asijských horách čeká. „V Mordoru hodlám promluvit s tamním drakem. Ten je velmi mocný a na bójského čaroděje tam dá dobrý pozor,“ tvrdí s úsměvem český zpěvák.

V itineráři jeho cesty je pak i společný projekt s afghánským umělcem nebo seminář mentálního tréninku pro zdejší armádu. „Afghánské válečníky seznámím se starými i novými kouzly,“ říká Landa, který před pár lety začal používat také umělecký pseudonym kouzelník Žito.

Daniel Landa nebude v Afghánistánu poprvé. Před několika lety tam jel svými písněmi potěšit české vojáky na misi.

Zážitek z divoké asijského země ho pak inspiroval k písni Nad Afghánistánem. Ještě před velkým říjnovým cestovatelským dobrodružstvím ale čeká jednoho z nejpopulárnějších českých zpěváků umělecký vrchol jeho kariéry – Žitův zářijový Velekoncert pro sto tisíc lidí v Praze Letňanech.

Autor: mivr, ČTK

Diskuze