Slavnostní večeře státníků v Londýně
Zdroj: Profimedia
Večeře

Laciné víno a ubohý dezert: Trump trapně šetřil na královské rodině

Předtím, než Donald Trump (72) s Melanií (49) odjeli zpět do Spojených států, pohostili prince Charlese (70) a vévodkyni Camillu (71) na americkém velvyslanectví. Trump se ale přes kapsu zřejmě plácnout nechtěl a na královské rodině šetřil, jak se dalo.

9 fotek
Po dobu státní návštěvy Velké Británie bydlel Donald Trump s manželkou Melanií v sídle amerického velvyslanectví, kam také pozval v podvečer jejich odjezdu prince Charlese s jeho ženou Camillou. Ke dvěma párům se přidal mimo jiné významné lidi ještě třetí, a to americký velvyslanec Woody Johnson s manželkou.

Během třídenní státní návštěvy absolvovali Trump s Melanií hostinu vícekrát. Zatímco v Buckinghamském paláci byla podávána lahev Chateau Lafite za necelých 60 tisíc korun, dušený halibut a jahodový dezert, na americkém velvyslanectví byla hostina o poznání chudší.

Donald Trump si pro hosty přichystal hovězí maso, brambory a červené víno z Californie za necelých 900 korun, což je oproti lahvi od královny směšná částka. Zdá se, že americký prezident zkrátka rád šetří. Ovšem ne na šatech své ženy. Melania totiž zvolila róbu v červené barvě z módního domu Givenchy v přepočtu za 128 tisíc korun. Camilla si na sebe vzala obyčejné bílé.

V místnosti bylo připraveno šest stolů po deseti. S prezidentem seděl princ Charles a premiérka Theresa May. U stolu s Melanií byla vévodkyně Calmilla a manžel premiérky – Philip May. Informace přinesl Daily Mail.

Autor: Han

Diskuze