Láďa Hruška poráží v Česku i Padesát odstínů šedi
Zdroj: isifa.com
Touží po ní i nevidomí

Kuchařka Vaříme s Láďou Hruškou aspiruje na nejprodávanější knižní titul roku!

Prodej knižní podoby receptů Ládi Hrušky předčil veškerá očekávání prodejců a celého knižního trhu! Novácký kuchtík se již srovnává s Padesáti odstíny šedi nebo Harrym Potterem! Víte, kolik se už prodalo výtisků?

Během prvních tří dní zmizelo z pultů 38 tisíc výtisků, aktuální počet prodaných kusů překročil hranici 170 tisíc, poptávky prodejců již nyní dosahují hranice čtvrt milionu výtisků.

"Tušili jsme, že kuchařka Ládi Hrušky bude bestsellerem. Že se ale stane naším nejprodávanějším titulem roku, jsme nepředpokládali. Zájem o knihu je opravdu enormní. Obrátila se na nás dokonce i Knihovna a tiskárna pro nevidomé s tím, že by chtěli převést kuchařku Ládi Hrušky do Braillova písma, protože i poptávka ze strany nevidomých je obrovská," říká Markéta Daxnerová z nakladatelství Euromedia Group, které kuchařku Vaříme s Láďou Hruškou společně s TV Nova vydalo.

Hranici 200 tisíc prodaných výtisků přitom překonalo na trhu České republiky pouze několik málo zahraničních titulů - v prosinci loňského roku překonalo tento mezník české vydání prvního dílu trilogie Fifty Shades, v roce 2008 se podobný úspěch podařil poslednímu dílu Harryho Pottera. V souvislosti s blížícími se Vánocemi je tak velmi pravděpodobné, že se kuchařka Ládi Hrušky zařadí mezi nejúspěšnější knihy vůbec.

„Vše nasvědčuje tomu, že kuchařka Ládi Hrušky překoná hranici 250 tisíc prodaných výtisků a stane se nejprodávanější knihou nejen stávajícího roku,“ sdělila Anna Suchá, mluvčí TV Nova.

Ladislav Hruška vnímá zájem o kuchařku jako důsledek toho, že ho práce těší a má smysl, za což je velmi rád: „Že knížka bude žádaná, jsem podle reakcí diváků tušil. Že ale zmizí z pultů první výtisk během dvou dní a na řadu přijde několik dotisků v řádů desetitisíc, to je výkon hodný Harryho Pottera,“ dodává.

Autor: pul

Diskuze