Slon - 5
Zdroj: Profimedia
Statečný Simotua

NELÍTOSTNÍ PYTLÁCI: Malé slůně umíralo v krutých bolestech. Před smrtí se však stal zázrak!

Jaké hrůzy dokáže napáchat člověk zažilo na vlastní kůži malé slůně, které padlo do pasti pytlákům. Dlouhé hodiny se trápilo v krutých bolestech, ale nevzdalo se a bojovalo do poslední chvíle.

4 fotky
Slůně jménem Simotua přežilo vlastní smrt. Šláplo totiž přímo do pasti, kterou nastražili místní pytláci. Noha se mu zaklínila tak nešťastně, že mu ji ozubené kleště téměř amputovaly. Zraněné slůně se zoufale snažilo vyprostit, ale pytláci ho vystopovali.

Agresivní zvíře bojovalo o život, ale dostalo ještě několik ran oštěpem do hlavy. Jeden z nich mu zůstal zaražený přímo mezi očima. Zdálo se, že slůně má podepsaný ortel smrti. Bylo obrovské štěstí, že poblíž projížděla hlídka a sténání slůněte ji dovedlo přímo na místo činu. Pytláci utekli a k těžce zraněnému zvířeti byla přivolána pomoc.

Tým afrických záchranářů musel Simotuu převést do parku v Nairobi, kde několik hodin bojoval o jeho život. Zbídačené slůně se nakonec podařilo zachránit. "Simotua je bojovník a prokázal velkou statečnost. Už se mu daří mnohem lépe, rány se hojí dobře a myslím, že bude brzo opět ve formě," dodal jeden z místních záchranářů.
 

Autor: lor

Diskuze