Thajské děti uvízlé v jeskyni
Zdroj: Enex
Život za život

KRUTÁ SMRT pro dobrou věc: Záchrana mladých fotbalistů uvězněných v jeskyni má první oběť!

Už 13 dní je v zatopené jeskyni v Thajsku uvězněna skupina chlapců s jejich fotbalovým trenérem. A bohužel, nešťastná událost přinesla první nečekanou oběť.

6 fotek
Záchranná mise mladých fotbalistů, kteří uvízli v zatopené jeskyni i spolu s jejich trenérem, skončila smrtí. Obětí se nestal nikdo z uvězněných, ale dobrovolník, který chlapcům pomáhal přežít.

V pátek tak vyhasl život bývalého člena thajského námořnictva, který se dobrovolně potopil do hlubin jeskyně a chlapcům dopravil zásoby kyslíku. Když se pak ale vracel zpátky ven, ztratil vědomí a utopil se, oznámila smutnou událost agentura AP.

Záchranáři se snaží chlapce vyprostit od tohoto pondělí. Od té doby odčerpali už 40 % vody, jenže se bohužel v následujících dnech očekávají silné monzunové deště, které celou misi s velkou pravděpodobností hodně zkomplikují. Pokud tomu tak bude, může se stát, že se ven dostanou až za další čtyři měsíce, až období monzunových dešťů v Thajsku úplně ustane. Všichni se proto modlí, aby se chlapce podařilo dostat ven co nejdříve a akce už nepřinesla žádné další oběti.
 

Autor: bin

Diskuze