Kristina Karyagina
Zdroj: Instagram
Extrémní případ

Kristina váží pouhých 17 kilo: Je zázrak, že ještě vůbec žije! FOTO

Ruska Kristina Karyaginová naprosto šokuje svým vzhledem. Je zázrak, že stále ještě žije. Váží totiž šílených 17 kilo! Při pohledu na ni mrazí.

5 fotek
Kristina Karyaginová z Ruska roky jedla jen jeden banán nebo jedno jablko denně, nic jiného! A právě kvůli tomu dnes váží pouhých 17 kilogramů. Při pohledu na její vyhublé tělo, je vůbec zázrak, že ještě žije!

Lékaři ji upozornili, že její stav je velmi vážný. Podle jejich názoru je dokonalou adeptkou na herečku v hororovém filmu. Kristina už je lehčí než lidé, kteří v minulosti podlehli anorexii. Při váze 18 až 25 kg u dospělého člověka už selhávají životně důležité vnitřní orgány.

U šestadvacetileté Rusky vše začalo na střední škole, kde Kristina přestala správně jíst. Dnes se cítí permanentně slabá a nedokáže už pořádně stát ani na nohou. Odborníci ji varovali, že pokud své stravovací návyky brzy nezmění, do roka ji čeká smrt.

Bývalá anorektička a televizní hvězda reality show Maria Kokhno zahájila na její pomoc dokonce kampaň. Chce jí pomoci dřív, než bude pozdě! Využila přitom svých 520 000 fanoušků na Instagramu, aby se do kampaně zapojili spolu s ní. "Vím, jaké to je, když si někdo položí před sebe jídlo, ale nedokáže ho sníst. I když si uvědomujete, že vás to zabíjí, nedokážete začít jíst," říká Maria, která požádala svého bývalého specialistu, doktora Yana Golanda, aby Kristine zdarma pomohl.

Díky kampani pro Kristinu nasbírala v přepočtu přes 307 tisíc korun. Teď se může Karyaginová spolu se svou matkou Marinou vydat do Nižného Novgorodu kvůli léčbě. Goland věří, že ještě není pozdě a pacientka se dokáže vyléčit. Už během druhého dne léčby prý dokázala sníst i něco jiného než ovoce. "Nemohla jsem uvěřit, že vidím svou dceru jíst kaši," říká matka.

Autor: mk

Diskuze