Eva Samková
Zdroj: oficiální zdroj
Co jí je?

Krásná zlatá medailistka Samková je zraněná, ze svahu ji odvážel vrtulník!

Olympijská vítězka Eva Samková se zranila po pádu v dopoledním tréninku na dnešní závod Světového poháru ve snowboardcrossu ve švýcarském Veysonnaz. Co jí je?

7 fotek

Samková startovala poprvé od vítězného závodu na hrách v Soči. Na jednom ze skoků měla v trénincích problémy, stejně jako mnoho dalších závodníků. Byl na něm moc prudký dopad a následovaly po něm tři boule.

"Byl to nesmysl. Debilní věc. Zranilo se na tom několik dalších lidí v tréninku a pak i v závodu," řekl trenér české snowboardistky Marek Jelínek.

Trenéři apelovali na organizátory, aby inkriminované místo změnili. "Ale jen trochu upravili skok, ten dopad a boule tam nechali. Neměly tam co dělat, právě na nich si Evka namlátila v docela velký rychlosti," uvedl kouč. "V první jízdě to přelítla, tak chtěla být kratší a hodilo jí to do těch boulí," popisoval Jelínek.

Samková zůstala ležet na trati s otřesem mozku. "Hvězdičky prý měla ještě deset minut potom," uvedl trenér české závodnice.

"Bolí ji rameno, ale to se snad jen tradičně vyhodilo. Ale kotník ji bolel tak, že brečela. Nemohli jí sundat botu," dodal. Snowboardistka odletěla vrtulníkem na další vyšetření do nemocnice, kde se zjistilo, že má Eva zlomený kotník.

Autor: mivr, ČTK

Diskuze