Zdroj: Enex
Bolestivé vzpomínky

Královna Alžběta II. sklízí vánoční výzdobu až 6. února: Má to smutný důvod!

Vánoční stromečky a dekorace se obvykle sklízí do Tří králů. Ovšem britská panovnice královna Alžběta II. ponechává na svém panství výzdobu až do 6. února. Má to smutný důvod.

3 fotky
Královna Alžběta II. slaví Vánoce každý rok v soukromém sídle v Norfolku, kam se za ní vždy sjede celá rodina. Zatímco většina jejích členů po svátcích odjede, královna na panství zůstává. Vzpomíná zde na svého otce krále Jiřího VI., který ve zdech zámku zemřel 6. února 1952. Stejného dne se stala královnou.

Zatímco u nás se vánoční stromky a dekorace sklízí do 5. ledna, před klaněním Tří králů, britská panovnice má na svém sídle stromky ozdobené až do 6. února. Toho dne služebnictvo sklidí všechny vánoční dekorace.

Alžbětě bylo 6. února 1952, kdy se stala panovnicí Británie, jen 26 let a se svým manželem princem Filipem a synem princem Charlesem se zdržovali v sandringhamském panství. Otci, který bojoval s rakovinou plic, se přitížilo a celá rodina zůstala po Vánocích v Norfolku déle. Královna tak od roku 1952 pobývá v Sandringhamu pravidelně až do 6. února, aby uctila památku svého otce. Není to ovšem žádná dovolená, i zde královna pilně pracuje.

Ve videu výše si můžete připomenout, jak probíhaly oslavy 92. narozenin britské královny.

Autor: mk

Diskuze