Boty a brambory - 1
Zdroj: Profimedia
Super trik

Koupili jste si nové boty, ale tlačí vás? Pomůžou vám brambory!

Vložte brambory do boty a budete zírat! Zní to sice trochu podivně, ale účel to má naprosto perfektní, pokud jsou vám těsné boty.

Když si totiž koupíte nové boty a následně doma zjistíte, že jsou vám trochu malé. Když je začnete nosit, začnou vás bolest prsty nebo paty.

Naštěstí je tu skvělé řešení. Můžete si boty natáhnout pomocí brambor. Někteří lidé se rozhodli dát do bot mokré noviny, ale to nefunguje úplně vždycky. Brambora je mnohem pevnější.

Dejte do boty dvě brambory, které se hodí velikostně. Tato technika je určena k roztažení přední části boty, aby měla vaše noha větší prostor. Brambory oloupeme a každý z nich zabalíme do papírového ručníku nebo do novin. Zatlačte brambory do špiček bot a nechte je v nich přes noc. V noci brambory vyschnou a roztáhnou boty. Kromě toho, že se boty natáhnou, mohou brambory absorbovat také zápachy.

Tato technika funguje zvláště dobře s koženou obuví. Pokud máte boty vyrobené z látky, může to být trochu obtížnější. S látkovými botami se může vůně a vlhkost z brambor absorbována do tkaniny, což není to, co zrovna chcete.

Autor: mk

Diskuze