Bettie Bee - 8
Zdroj: facebook.com
Zvláštní úkaz

Kotě se narodilo s neobvyklou tváří. Na internetu si získalo už tisíce příznivců! To jste ještě neviděli

Majiteli se narodila kočička s neobvyklým zjevem. Veterinář ji chtěl kvůli anomálii nechat utratit. Muž se ale rozhodl, že se ji pokusí zachránit! Nyní má kotě tisíce příznivců na sociální síti. Takovou kočičku jste ještě určitě nikdy neviděli!

8 fotek
Bettie Bee je v mnoha směrech obyčejná novorozená kočička. Jako každá kočka má dvoje uši, čtyři tlapky, jeden ocas. Je však něco, v čem se od ostatních koček liší – má dvě tváře!

Její hlava má dva nosy, dvoje ústa, tři oči. Bettie tvář je výsledkem extrémně vzácného vrozeného stavu, který se nazývá kraniofaciální duplikace, která způsobuje, že se některé části těla v děloze zdvojnásobí.

Když se Bettie narodila, přinesl majitel kotě k záchranáři, který má zkušenosti se starostí o kočky se speciálními potřebami. Veterinář ji totiž chtěl nechat utratit. „Chtěl jsem jí dát šanci,“ říká majitel koťátka.

Záchranář ji krmil přes trubičku a zjistil, že obě její ústa vedou do žaludku. Je šance, že Bettie vyroste a bude moci žít zdravý život. Jedna taková kočka jménem Frankenlouie s podobnou vadou zemřela ve 14 letech.

Lidé mohou sledovat její neuvěřitelný příběh na facebook stránce, kterou pro ni záchranář vytvořil. Stránka Bettie Bee získala už přes 44 tisíc odběratelů. Získává si slávu pro svůj neobvyklý vzhled.

Autor: mk

Diskuze