Jiří Kajínek a Miloš Zeman - 1
Zdroj: Profimedia
A je venku

Konečně se dočkal: Kajínek jde na svobodu! Zeman milost podepsal

Doživotně odsouzený vězeň Jiří Kajínek je po 23 letech propuštěn na svobodu. Prezident Miloš Zeman dnes podepsal udělení milosti. Kajínek se tedy přeci jen dočkal!

6 fotek
Neuvěřitelné se stalo skutečným. Ještě před pár týdny by nikoho nenapadlo, že se nejznámější český vězeň, který byl odsouzený na doživotí, dočká milosti. Tu mu udělil prezident Miloš Zeman, kterou teprve dnes podepsal.

Hrad podepsanou milost odeslal na ministerstvo spravedlnosti, které již má na starosti propuštění Kajínka z rýnovické věznice. Před věznicí na Kajínka čekali novináři i „fanoušci“ několik dní. Konečně se všichni dočkali a Kajínek rozdával před věznicí úsměvy na všechny strany. Hned novinářům odpověděl na zvídavé dotazy. 

Kajínek si ve vězení odpykával trest za dvojnásobnou vraždu. Kolem jeho viny a celého případu však bylo od začátku spoustu nejasností a on sám se k vraždě nikdy nepřiznal. Součástí milosti je však sedmiletá podmínka, která Kajínka nemine. Soud tak bude kontrolovat jeho chování na svobodě. 

Kajínek je nejznámějším českým vězněm i proto, že v roce 2000 utekl z přísně střežené mírovské věznice. V roce 2010 byl o něm natočen i film. 

Autor: niž

Diskuze