Mluvíte se psem?
Zdroj: Profimedia
Také si povídáte?

ZAJÍMAVÉ: Mluvíte často na vašeho domácího mazlíčka? Víme, co to o vás vypovídá!

Také mluvíte se svým domácím mazlíčkem a občas si říkáte, jestli jste vůbec normální? Špičkoví vědci konečně odhalili, co to o vás vypovídá. Nejspíš budete hodně překvapeni…

„Chutnaly ti ty nové pamlsky?“ Zeptáte se svého pejska a přitom vlastně ani neočekáváte odpověď. Časem se z těchto konverzací stane úplná samozřejmost a vy se nad svým rozmlouváním se psem, nebo kočkou ani nepozastavujete. Zato ale vaši přátelé, nebo rodina si klepou na čelo, protože si povídáte se zvířaty o úplně běžných věcech. Nyní ale vědci přišli s logickým vysvětlením, proč tomu tak je a co to o vás vypovídá.

Na konverzaci s našimi mazlíčky prý není nic špatného, pokud tedy skutečně neočekáváte odpověď. Už jako děti jsme si přeci mnohokrát povídali s hračkami. Ukazuje to prý naši touhu po společnosti a budování si vlastního charakteru. Podle vědců je naprosto přirozené, že rozvíjíme užší vztahy se svými zvířecími miláčky a dokonce se prý jedná o známku vysoké inteligence.

„Lidé často pojmenovávají automobily, lodě a jiné věci. Rozšiřují si tak vlastní identitu. Pokud ale někdo řekne, že akciový trh je naštvaný, nebo žádá svou kočku, aby se nezlobila, je to jen důkaz toho, že máte velmi aktivní představivost a vysokou inteligenci,“ nechal se slyšet profesor Nicholas Epsey z University of Chicago. Tak vidíte, na vašem večerním klábosení se psem, nebo kočkou není vůbec nic špatného, ba právě naopak.

Autor: mic

Diskuze