Pet Shop Boys - Vary
Zdroj: Martin Mithofer
Na koho půjdete?

Koncertní hody v Praze: Tento týden se do Česka sjedou světové hvězdy

V Praze tento týden krátce po sobě vystoupí čtyři zahraniční hudební hvězdy. Hody pro fanoušky především rockové muziky zahájí v pondělí koncert americké kapely Queens of the Stone Age.

5 fotek

12. srpna následuje jejich krajan Marilyn Manson, o den později do metropole zavítá britské elekctro-popové duo Pet Shop Boys a 15. srpna americké trio Blink-182. Queens of the Stone Age, kteří loni natočili nové album Like Clockwork, nabídnou rok od svého koncertu na Rock for People v Hradci Králové svůj drsný hard rock 11. srpna v nové koncertní hale Forum Karlín.

Ve Velkém sále pražské Lucerny odehraje 12. srpna rockovou show kontroverzní zpěvák Marilyn Manson se svou kapelou. Hudebník v minulosti často čelil kritice ze strany církve, sdružení rodičů i politiků.

V sále nedávno otevřeného Fóra Karlín se 13. srpna zazní největší hity i novinky britské skupiny Pet Shop Boys. Večer zahájí pražské duo Cartonnage.

"Na koncert před Pet Shop Boys se opravdu těšíme. Nejenže jsou nezpochybnitelnou electro-popovou ikonou, ale především jednou z mála hvězd 80.let, která neustrnula v minulosti a jejíž nové desky udávají tempo elektronické hudbě," uvedli Cartonnage. Pet Shop Boys vedle hitů představí i loňské album Electric.

Pop-punkové trio Blink-182 předvede své energické vystoupení 15. srpna v Tipsport Aréně na holešovickém Výstavišti. Jejich koncert podpoří punkové trio Gnarwolves z anglického Brightonu a melodický hardcore-punk amerických A Wilhelm Scream.

"Koncert Blink-182 bereme jako součást oslav letošních 20. narozenin Rock for People," uvedl Michal Thomes, jeden ze zakladatelů tohoto festivalu, který je spolupořadatelem vystoupení. Blink-182, kteří za dobu své existence natočili šest studiových alb, jsou považováni ze jednu z nejvlivnějších punkových kapel 90. let. "Když vám kdokoli v našem žánru řekne, že nebyl ovlivněn Blink-182, lže," uvedl například Joel Madden, zpěvák a kytarista skupiny Good Charlotte.

Autor: mivr, ČTK

Diskuze