Ed Sheeran - 7
Zdroj: Profimedia
prásk.tv

Koncert Sheerana naštval desítky lidí! Pódium stojí přímo mezi domy

Zpěvák Ed Sheeran odehraje od pátku do pondělí čtyři koncerty ve svém rodném hrabství Suffolk na východě Velké Británie. Celkem by se na zpěváka mělo přijít podívat až 160 tisíc fanoušků. Většina lidí se na jeho koncerty těší. Někteří obyvatelé však nezastávají stejný názor. Pódium totiž Sheeran postavil hned vedle jejich domů.

Turné Divide Tour zpěváka Eda Sheerana začalo v roce 2017. Po více než dvou letech ho od pátku do pondělí čekají poslední čtyři koncerty. Na ně si vyhradil hrabství Suffolk na východě Velké Británie, ve kterém prožil své dětství. A místní obyvatelé se už nemohou dočkat.

 

Na koncerty by do města Ipswich mělo vyrazit celkem 160 tisíc fanoušků. Už od včera ale lidé stáli fronty u stánku se zpěvákovým zbožím. Koupit si mohli oblíbenou Sheeranovu značku oblečení včetně speciálně vyrobených košil fotbalového klubu Ipswich Town.

 

Do města dorazili i fanoušci až z Nového Zélandu. "Když vyšel Divide, zejména píseň Castle On The Hill, šel jsem na procházku se psem a poslouchal jsem ji 20 minut v kuse," řekl BBC Gary Mills, který se v Suffolku narodil.

 

6 fotek

 

I když se většina lidí na vystoupení těší, někteří místní obyvatelé nejsou nadšeni z umístění pódia. To zpěvák nechal postavit mezi domy. Čtyři noci tak lidé budou koncert poslouchat přímo z okna. "Moje dcera mi koupila lístek, takže jdu v pátek. Ale nemusela jsem chodit, koncert totiž uslyším každý večer," řekla obyvatelka Tina Cooková.

 

Hluk ale nebude dělat jen koncert. O ten se postarají i fanoušci, kteří se na něho chystají. Po ulicích jich budou chodit tisíce. Britské deníky píšou, že si snad sousedé na hluk nebudou stěžovat. Telefonátů by mohlo být opravdu hodně.

 

Divide Tour se v srpnu stalo nejnavštěvovanějším turné všech dob. Vidělo ho více než 8,5 milionů fanoušků. V pondělí pak bude Sheeran už na cestách 893 dnů. Porazil tak skupinu U2 se 760 dny. Jen v roce 2018 mu turné vyneslo 353 milionů liber (přes 10 miliard korun), informoval portál metro.co.uk.

 

Pohled z letadla na pódium Eda Sheerana

 

Autor: reg TN.cz

Diskuze