David Krejčí a David Pastrňák - 1
Zdroj: Profimedia
To by celkem šlo...

Kolik dostanou čeští hokejisté, když na mistrovství získají titul? Z této sumy se vám protočí panenky!

11. 5. 2018

V Dánsku se právě koná mistrovství světa v ledním hokeji, kde se o titul statečně perou i čeští hokejisté. Pokud ho získají, čekají je totiž nemalé prémie!

Čeští hokejisté se na mistrovství světa v dánské Kodani perou jako lvi. Ve skupině A se po čtvrtečním těsném vítězství nad obávaným Ruskem dostali na čtvrtou příčku a jsou tak zase o krok blíže k postupu do čtvrtfinále.

Pokud se jim bude nadále dařit, mohli by se umístit v první pětici. A s prvními pěti místy souvisí i velmi potěšující prémie, které jsou pro hráče NHL hezkým přivýdělkem a pro ty evropské už celkem slušná sumička navíc. Na jaké částky se podle deníku Aha! české „hokejky“ mohou těšit v případě slušného umístění?

Pokud se umístí na pátém místě a nepostoupí tedy do semifinále, čeká každého hráče odměna ve výši 70 tisíc korun. Za takzvanou pomyslnou bramborovou medaili se pak částka vyšplhá na 150 tisíc pro každého hráče. No, a v případě, že čeští hokejisté vybojují skutečné medaile a obsadí jednu z prvních tří příček, čekají ej odměny zase o něco příjemnější. Za bronz 300 tisíc, za stříbro 400 tisíc a za zlatou medaili je to už půl milionu korun! A to je jako prémie velmi pěkné, nemyslíte?

 

Autor: bin

Diskuze