Vědci změřili inteligenci psů a koček
Zdroj: Profimedia
Tak které?

KOČKA NEBO PES? Vědci řekli, které zvíře je lepší chovat

Mnoho z nás má doma nějakého toho domácího mazlíčka. Většinou kočku nebo psa. Ale které z těchto zvířátek je vlastně lepší? Každý má rád jiné, někomu se líbí psi a kočky přímo nesnáší, jiný to má přesně naopak a někomu je to zase úplně jedno.

Podle italského deníku Corriere della Sera je ale lepší chovat spíše kočičky, než pejsky. Proč? Kočky jsou lepší lovci. Nebudete se například muset bát, že se u vás doma uhnízdí nějaká havěť, například myši. Kočky se umí lépe soustředit, než psi, a také lépe vidí na kratší vzdálenost. proto je pro ně lov o mnoho snazší. Podle některých vědců se v lovu domácí kočky dokonce vyrovnají velkým šelmám, jako jsou například tygři nebo lvi. Jen je jejich kořist o něco menší.

Oproti psům mají kočky dokonce také prý lepší čich, sluch i zrak. Dobře vidí i ve tmě.I když se zdá, že kočky většinu dne prospí, stále velmi dobře vědí, co se kolem nich "šustne". Také jsou dobrými lezci a skokany. Když například kočka padá z velké výšky, dokáže se přetočit tak, aby dopadla na všechny čtyři a minimalizovala tak svá zranění.

A je tu ještě jedna věc, proč jsou kočky lepší volbou než pes. Péče o ně vyjde ve většině případech o mnoho levněji. I když, pokud se vaše kočka potýká s těžkou nemocí, může to stát taky pořádný balík.

Dalším důvodem, proč si pořídit spíše kočku, než psa je, že kočky méně smrdí. Také je nemusíte pravidelně venčit, většinou jsou klidnější. Pokud si myslíte, že jsou psi alespoň chytřejší, podle japonských vědců jsou na tom s kočkami dost vyrovnaně. Kočky je v tomto ohledu spíše jen těžší zkoumat. V sérii paměťových testů si kočky vedly stejně, jako psi. Vyvrátilo se i tvrzení, že by psi milovali páníčky více, než kočky. Prý dávají mazlení s nimi dokonce přednost před jídlem. Možná i tohle všechno jsou důvody, proč jsou kočky nejrozšířenějším domácím mazlíčkem.

Autor: mk

Diskuze