Zneužití se trestá

Spolupracuje Tomáš Klus a další s KSČM? Prozradili, jak to je!

Na pozvánce na prvomájový koncert pořádaný KSČM se objevila jména známých umělců. Opravdu se jedná o chybu nebo je to promyšlený způsob, jak přilákat co nejvíce lidí?

Většinou na prvomájových komunistických demonstracích hraje Internacionál. Tentokrát se ale organizátoři rozhodli svátek oživit hity skupin Lucie, Chinaski, Divokej Bill nebo také Tomaše Kluse či Anety Langerové. Tyto hity měla zahrát „revival“ kapela bezKOFEINu. Její název sice plakátu dominoval, ocitla se tam i jména slavných hudebníků — samozřejmě bez jejich vědomí.

KSČM pozvánku ze svých webových stránek stáhla a na sociální síti Facebook se omluvila. „Nedopatření bylo zjištěno až po zveřejnění pozvánky. Všem dotčeným se proto zdvořile omlouváme. Pozvánka byla neprodleně stažena z oběhu,“ píše se v příspěvku. Avšak i kapela bezKOFEINu, která měla skladby slavných hudebníků na koncertu hrát, svou účast zrušila.

Umělce nejvíc pobouřilo právě to, že jejich jména využila politická partie, která má na svědomí utlačování svobody projevu. Některé kapely již podnikly právní kroky pro zneužití uměleckého jména, další o tom uvažují, někdo z umělců se ale chce od kauzy spíše distancovat — třeba Tomáš Klus prohlásil, že má zajímavější a příjemnější věci na práci.

Autor: Iri

Diskuze