Tilly Lockey - 1
Zdroj: Profimedia / Twitter
Teď je šťastná

Když byla Tilly miminko, museli jí amputovat obě ruce: Po letech se jí splnil největší sen!

Dvanáctiletá dívka Tilly Lockey v 15 měsících přišla o obě ruce. Lékaři jí je museli ze zdravotních důvodů amputovat. nyní s ejí po letech plnil velký sen.

7 fotek
Tilly Lockey má těžký život. Meningitida, která ji postihla jako 15měsíční miminko, ji téměř zabila a připravila o obě ruce. Dívka však dostala druhou šanci a začala se učit žít s bionickou končetinou. Doktoři jí tehdy nedávali ani šanci na přežití. Ona se ale nevzdala a bojovala!

"Je to zvláštní, protože jsem o ruce přišla, když mi bylo 15 měsíců, takže si vlastně ani nepamatuji, jaké je to mít je," přiznala Tilly. Celou dobu ale snila jen o jednom. Chtěla být jako její vrstevníci - mít končetiny a dělat běžné věci bez pomoci druhých. Teď se jí to splnilo. Díky společnosti Open Bionics se Tilly může plnohodnotně věnovat všemu, na co si jen pomyslí. Může se sama učesat, vyčistit si zuby, napít se.

Předtím měla dívka protézy, s kterýma si ale zažila mnoho problémů. Buď se potýkala s bolestmi, nebo nebyly podle jejích představ. "Tahle 3D bionická ruka je mnohem lehčí a levnější než kterékoliv předtím," říká nadšená Tilly. Nyní má dívenka jediný sen - chce z bionické ruky udělat módní doplněk. Chtěla by být módní návrhářkou a dobýt svět módy.

Autor: mk

Diskuze