Jennifer Lawrence
Zdroj: Profimedia
Kontroverzní a bohatá

Kdo je suverénně nejbohatší herečkou světa? Tuto mladou krásku byste nečekali

Nejlépe placenou herečkou světa je Jennifer Lawrence (25). V žebříčku časopisu Forbes kráska s lukem suverénně převálcovala celou holywoodskou konkurenci.

10 fotek
Lawrence za poslední rok vydělala v přepočtu 1,3 miliardy korun. Pětadvacetiletá hvězda filmové série Hunger Games si tak vede lépe, než například krásky Scarlett Johanson, či Angelina Jolie. Loni kralující Sandra Bullock se do první desítky ani nedostala.

Scarlet Johanson vydělala 846 milionů korun. Podle médií Johanson nevstane z postele pro filmy, které jí vydělají méně než 238 milionů korun. Tato strategie se jí vyplácí. Za nový film Ghost in Shell dostane dvakrát tolik. Johanson si vydělává i reklamou pro společnosti zaměřující se na luxusní zboží.

Daleko není ani oblíbená seriálová hvězda Jennifer Aniston se 394 miliny korun a oblíbenkyně publika Julia Roberts si přišla "jen" na 383 milionů korun.

Ženy si v Hollywoodu ale i přes veškeré snahy přijdou na méně než muži. Nejlépe placený herec současnosti Robert Downey Jr si vydělal 2 miliardy korun. Tedy o téměř 1,2 miliardy korun víc než druhá nejlépe placená herečka Scarlet Johanson, která hrála ve stejném filmu jako on.

Pořadí:
1. Jennifer Lawrence – 52 milionu USD
2. Scarlett Johansson – 35.5
3. Melissa McCarthy – 23
4. Bingbing Fan – 21
5. Jennifer Aniston – 16.5
6. Julia Roberts – 16
7. Angelina Jolie – 15
8. Reese Witherspoon – 15
9. Anne Hathaway – 12
10. Kristen Stewart – 12

Autor: pul

Diskuze